Szkoły Policealne

Pełna wersja: Jaka przyszłość na Śląsku?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy zawód handlowca ma przyszłość na Śląsku? Czy jednak z takim zawodem lepiej wybrać się do innego województwa w celu zarabiania normalnych pieniędzy?
Moim zdaniem zawód handlowca ma przyszłość wszędzie... bez względu na województwo. Dlaczego tak myślę? W Polsce rynek handlu rozwija się bardzo szybko, a więc zapotrzebowanie na różnego rodzaju handlowców stale rośnie. Zresztą bardzo dobrze to widać po ilości ogłoszeń oferujących pracę w tym zawodzie.

Jeżeli ktoś ma już jakieś doświadczenie w handlu i mówiąc w prosto... jest w tym dobry to bez problemu znajdzie pracę nawet i na śląsku. Osoby początkujące oczywiście łatwo nie będą miały... ale wszystkiego przecież można się nauczyć Wink

A pensje to już inna kwestia... osoba z doświadczeniem oczywiście może liczyć na lepsze wynagrodzenie nawet na śląsku, natomiast osoby dopiero zaczynające pracę to zwykle na początku mogą liczyć na umowę o dzieło lub umowę o pracę za najniższą krajową plus ew premia za wyniki. Raczej województwo nie ma tutaj aż takiego znaczenia, no chyba że mówimy tutaj o dużych miastach takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków, tam pensje mogą być lepsze jednak należy pamiętać też o tym że koszty wynajmu mieszkania również są większe.